...Není stk jako stk

ZAVOLEJTE NÁM!
325 513 653

Nechanický uspěl, Kaláb havaroval

21.11.2016

Nejlepší výsledek v sezoně vybojoval v polovině července při mosteckém pokračování středoevropského šampionátu Alpe Adria i mistrovství České republiky silničních motocyklů Pavel Nechanický, jenž hájí ve třídě 125 ccm barvy ÚAMK Automotoklubu
České Budějovice.


Prokletí Autodromu Most ani letos nepřekonal vedoucí závodník obou soutěží v kubatuře Supersport Igor Kaláb z ÚAMK Revena Brno. V neděli v souboji o čelo závodu havaroval, naštěstí bez vážné újmy na zdraví i technice. Průběžné prvenství v AA Cupu sice udržel, nicméně v domácím šampionátu jej předstihl Michal Chalupa.

Pavel Nechanický
„V Mostě byla velká konkurence 28 borců v naší třídě, z nich dost ze zahraničí. Naše Aprilia 125 RS fungovala dobře celý prodloužený víkend. To je velká změna. Pro jistotu jsme snížili výkon motoru o dvacet procent a vrátili jsme se k loňským dílům, když nám to od začátku sezony nedojíždělo,“ řekl otec mladého jezdce Pavel Nechanický senior. „Máme radost, bez technických problémů jsme absolvovali šest tréninků i dva závody. Celkem jsme najezdili nějakých tři sta kilometrů,“ dodal Nechanický starší.
Pavel Nechanický junior na Aprilii

V Alpe Adrii skončil Pavel Nechanický devátý a v mistrovství České republiky čtvrtý. Stupínek od bedny a  bramborová medaile ho až tak moc mrzet nemusela. Pódium pro nejslabší třídu v MČR mostečtí organizátoři závodníkům nepřipravili, a tak si ho postavili z přepravek nápojů sami.

Igor Kaláb
Dvoukolovou bitvu o obhájení pozic premianta obou mistrovství zahájil v sobotu Igor Kaláb ve skupině supersportů slušně. Šachovnicový prapor viděl těsně třetí v hodnocení Adrie a druhý v MČR. „Z motorky jsem měl dobrý pocit, tak jsem na sever Čech odjížděl ve větší pohodě než dříve,“ usmál se Igor, kterému na autodromu pod hradem Hněvínem zpravidla štěstěna nekvete, a už spřádal nedělní taktické plány.
„Na to, že jsme v Mostě, kde se mi nedaří, zatím dobré,“ zmínil se Kaláb před nedělním startem druhého závodu.
„Pojedu tak, abych vyhrál.“
Igor Kaláb při rozhovoru pro ČT SPORT před nedělním závodemIgor Kaláb při rozhovoru pro ČT SPORT před nedělním závodem

A slib splnil beze zbytku. Krátce po startu se zavěsil za Poláka Zielinskiho, brzy překonal i jeho a pak až do devátého kola z celkového počtu dvanácti ukazoval soupeřům záda. Když ho však v něm Chalupa předjel, přidal Igor ve výjezdu ze zatáčky víc plynu než mohla snést zadní pneumatika jeho stroje Triumph Daytona 675R. „Zvolili jsme měkčí gumu a s ní jsme byli dvě třetiny nedělního závodu nejrychlejší. Jenže pneumatika se zase rychle opotřebovala. V okamžiku pádu jsem zariskoval, protože jsem chtěl konečně v Mostě vyhrát, a doplatil jsem na horší přilnavost. Sebastianovi Zielinskimu jsem po závodě poděkoval, že se mně mistrně vyhnul,“ našel v neštěstí pozitivum Kaláb a uzavřel: „Bohužel jsem si taky vyhodil to moje špatný rameno. Kvůli němu i proto, že motorka ležela skoro na silnici, traťoví komisaři  předčasně ukončili závod červenými vlajkami."

Jezdec ÚAMK Revena Brno přesto vede prestižní středoevropský Championship FIM Alpe Adria o 21 bodů před Chorvatem Marinem Ivanovem. V domácím klání ale Kaláb ztrácí ze stříbrné pozice 20 bodů na Michala Chalupu.

Dva týdny po karambolu se loňský mistr republiky už cítí celkem fit a přemýšlí nad finále Adrie i MČR, které se uskuteční od 23. do 25. září na Slovakiaringu v Bratislavě.

Reportáž ČT SPORT z nedělních závodů v Mostě

Foto: Pavel Nechanický a reportáž ČT SPORT


Další aktuality

Nové TP od 1.1.2024

3.1.2024

Vážení zákazníci, v případě nesrovnalostí v registru silničních vozidel (RSV) se skutečnými doklady k vozidlu, budete muset na příslušný registr vozidel a sjednat odstranění nedostatků. Na možné nedostatky budete upozorněni při první návštěve STK a budou Vám zapsány do protokolu formou poznámky. S protokolem se pak dostavíte na příslušný úřad pro dopsaní údajů do (RSV). Zápis o provedení technické...

více...

PF 2024

11.12.2023

Všem našim zákazníkům přejeme krásné prožití svátků Vánočních, hodně zdraví, štěstí a úspěchů v pracovním i osobním životě. Šťastný vstup do nového roku 2024.

více...

Omezení provozu

15.3.2023

!!! Vážení zákazníci z důvodu rekonstrukce plynové přípojky bude ve dnech 15.3.2023 až 30.6.2023 omezena doprava v ulici Maršála Koněva. Objízdná trasa k nám je vyznačena na mapě. !!! Budeme se na vás těšit.

více...

Dovozy vozidel z mimounijních zemí

1.3.2023

Dovoz vozidel z mimounijních zemí Nejčastěji kladená otázka je: " já už nepřihlásim auto, které neplní nejméně EURO 3?" Podle zákona 56/2001 sb. se s novelou mění primárně: Hlava IV Technická způsobilost dovezeného silničního vozidla §35 odstavec 1 písmene C "splňuje alespoň emisní...

více...

Platnost evidenční kontroly od 1.3.2023

1.3.2023

Platnost evidenční kontroly od 1.3.2023 Nově bude platit evidenční kontrola po dobu jednoho roku od vystavení a to i zpětně - platnost evidenční kontroly aut se prodlužuje na rok. Protokol o evidenční kontrole bude pouze v ...

více...

Provozní doba mezi svátky 2022

5.12.2022

Všem našim zákazníkům přejeme krásné prožití svátků Vánočních, hodně zdraví, štěstí a úspěchů v pracovním i osobním životě. Šťastný vstup do nového roku 2023.

více...

Výměna halogenových žárovek za LED

1.12.2022

Společnost Osram dostala schválení od Ministerstva dopravy ČR a jako momentálně jediná firma na českém trhu má oprávnění prodávat schválené LED žárovky, které jsou přímou náhradou za halogenové. Podmínky montáže a seznam vozidel si můžete přečíst v následujícím odkazu: https://www.osram.cz/am/night-breaker-led.jsp

více...

Prodloužení STK o 10 měsíců

22.3.2021

Propadnuté řidičské nebo profesní průkazy či technické prohlídky vozidel se prodlužují o 10 měsíců. Prodloužení se týká dokladů propadlých v období od 1. září 2020 do 30. června 2021. Platnost českých průkazů, technických prohlídek či licencí je prodloužena o 10 měsíců v celé Evropské unii ode dne jejich původní platnosti. Prodloužení platnosti dokladů je dalším krokem ke snížení...

více...


 1 2 3 Další Poslední 
Stránka 1 z 3
AKTUALITY

Nové TP od 1.1.2024

3.1.2024

Vážení zákazníci, v případě nesrovnalostí v registru silničních vozidel (RSV)...

PF 2024

11.12.2023

Všem našim...
 Starší aktuality